ГоловнаДіти-герої2013
 Версія для друку
Pendorak.jpg

Пендорак Владислав Васильович

(16 років, Івано-Франківська область)

 

18 травня Владислав саме святкував з друзями свій день народження у кафе біля озера, коли почув крики про допомогу. Він стояв у дверях, тож фактично почув їх першим. Не роздумуючи ані миті, хлопець кинувся до озера. Декілька десятків метрів він пробіг на одному диханні. Опинившись на дорозі, Владислав побачив, як за 4-5 м від берега жінка з останніх сил намагається виштовхнути з води у напрямку берега маленьку дівчинку.

Хлопець буквально влетів у воду (це вже потім він згадає про телефон та гаманець у кишені) та витяг спочатку дівчинку, а потім бабусю. На той час до озера вже прибігли його друзі та батьки.

Коли приїхала карета швидкої медичної допомоги, постраждала почувалася добре і відмовилася від госпіталізації. А от школяра медики забрали до лікарні лікувати поранену руку. У зимовий період, одразу після пожежі, постраждала мешкала разом із Євгеном та його мамою, які прихистили пенсіонерку. Родина не залишила жінку наодинці з бідою, а допомагала сусідці покращити житлові умови.

 

lina.JPG

Поспілько Ліна Романівна

(12 років, Херсонська область)

 

Ліна Поспілько із села Долгове врятувала 3-річну односельчанку Софійку Швець.

У той день 11-річна Ліна рибалила на річці Інгулець. Близько 17:00 до неї підійшла однокласниця Віка зі своєю меншою сестричкою. Софійка сіла на край берега та почала бавитись з водою. Несподівано вона втратила рівновагу і впала в річку. Дівчинка почала кричати та борсатись у воді. Її сестричка запанікувала, бо не вміла плавати. Проте не розгубилася Ліна, яка хутко кинулася у воду на порятунок.

Хоча все відбувалось доволі стрімко, Софійка за цю мить вже встигла наковтатись води і дуже перелякатись. Але Ліна, яка впевнено трималась на воді, почала вправно підштовхувати маленьку до берега. Витягнути Софійку на берег допомогла її старша сестра.

 

    Твіт