ГоловнаПожежно-прикладний спорт для наймолодших
 Версія для друку

Пожежно-прикладний спорт для юнаків

Історія виникнення

Цей вид спорту виник і був дуже розповсюдженим на теренах колишнього Радянського союзу. Але з часом почав набирати популярності і за кордоном.

Перші змагання, в які були включені пожежно-прикладні вправи, відбулися ще в далекому 1937 році. У 1945 році було розроблено правила змагань із пожежно-прикладного спорту і програму Всесоюзних особисто-командних змагань пожежної охорони МВС СРСР. Пізніше пожежно-прикладний спорт включили у Єдину Всесоюзну спортивну класифікацію. Це давало спортсменам право на отримання спортивного розряду, звання майстра спорту і кандидата в майстри спорту. А після створення закритих зимових комплексів стало можливим проведення змагань не лише влітку, а й у зимовий період – ці змагання називалися «Змагання з пожежно-прикладного спорту у закритих приміщеннях» (Фотоальбом "Ретро").

 

 

Для чого потрібен пожежно-прикладний спорт

Пожежно-прикладний спорт – це незвичайний і видовищний вид спорту, що гартує на лише тіло, а й волю, виховуючи в юнаку справжнього чоловіка. Хлопці, які займаються ним, сильні, мужні та витривалі. Завдяки постійним тренуванням, вони мають міцну спортивну статуру.

 

До речі, професія рятувальника – це єдина професія, що має власний вид спорту. Під час занять пожежники та рятувальники відпрацьовують основні навички, які можуть їм знадобитися для роботи у реальних екстремальних умовах. Людина, яка має гарні результати у пожежно-прикладному спорті, буде з успіхом виконувати свій головний професійний обов’язок – рятувати людські життя на пожежах. Здобуті спортивні навички допомагають виконувати найскладніші завдання під час ліквідації надзвичайних ситуацій.

 

Займатися пожежно-прикладним спортом можуть підлітки, яким вже виповнилося 13 років. До речі, окрім хлопців, до нього долучаються і дівчата, хоча їх кількість нечисленна (Фотоальбом "Різне"), (Фотоальбом "Дівчата")

 

 

Відповідно до Правил змагань, у пожежно-прикладному спорті для юнаків існує три вікових групи:

І вікова група – юнаки 13-14 років;

ІІ вікова група – юнаки 15-16 років;

ІІІ вікова група – юнаки 17-18 років.

 

Після досягнення юнаками 18-річного віку вони продовжують свої тренування і змагання вже нарівні з дорослими.

Змагання з пожежно-прикладного спорту для юнаків проводяться за такими видами вправ:

-        подолання 100-метрової смуги з перешкодами;

-        підіймання по штурмовій драбині на 2-й та 3-й поверхи навчальної башти;

-        пожежна естафета;

-        бойове розгортання.

У змаганнях використовуються такі види спорядження (фотоальбом – спорядження)

 

Подолання 100-метрової смуги з перешкодами

Цей вид вправ проходить у такій послідовності:

-        спортсмен у відповідній екіпіровці стає перед лінією старту і за командою починає біг по дистанції;

-        перестрибує паркан без упору ногами (Фотоальбом "Подолання паркану");

-        бере пожежні рукави і долає колоду (у пожежно-прикладному спорті цю колоду називають «бум») (Фотоальбом "Подолання буму");

-        підбігає до рукавного розгалуження, приєднує до нього рукавну лінію та прокладає її, прокладаючи ствол у напрямку фінішу (Фотоальбом "Приєднання ствола до рукавного розгалуження рукавної лінії і прокладання її у напрямку фінішу");

-        закінченням проходження дистанції вважається той момент коли спортсмен повністю перетнув лінію фінішу.

Але головне не лише першим перетнути лінію фінішу, а й правильно з’єднати ствол та рукав на останньому етапі. Після перетину лінії фінішу судді мають перевірити правильність змикання з’єднувальних головок на стволі і рукаві. Якщо вони з’єднані неправильно – результат не зараховується.

 

Підйом штурмовою драбиною на 2-й та 3-й поверхи навчальної башти

Виконуючи цей вид вправ спортсмен стає перед лінією старту, не наступаючи на неї. За сигналом він стартує (Фотоальбом "Старт зі штурмовою драбиною") та підіймається на відповідні поверхи навчальної башти за допомогою штурмової драбини (Фотоальбом "Підйом зі штурмовою драбиною на один з поверхів навчальної башти"). Фінішує він, наступивши двома ногами на фінішному майданчику, який розташований всередині навчальної башти (Фотоальбом "Фінішування на навчальній башті").

Поверх, д знаходиться фінішний майданчик, обирається відповідно до вікової групи юнаків.

 

Пожежна естафета

Вона складається з чотирьох етапів по 100 метрів кожний. Кожний спортсмен має право брати участь тільки в одному із етапів. У юнацьких змаганнях, на третьому і четвертому етапах, беруть участь тільки юнаки старшої вікової групи.

Послідовність етапів з пожежної естафети:

1 етап

Спортсмен зі стволом (під час змагань ствол виконує роль естафетної палиці) та драбиною-палицею (це спеціальна драбина для пожежної естафети) стоїть перед лінією старту. Після сигналу він розпочинає рух та підбігає до спеціального будиночка і за допомогою драбини-палиці підіймається на його дах, пересувається по ньому, після чого стрибає на бігову доріжку за обмежувальну лінію. Але у юнацьких змаганнях ця вправа виконується по приставленій ще до старту драбині-палиці до будиночка (Фотоальбом "Подолання будиночка").

2 етап

Спортсмен, який прийняв естафету, долає паркан без упору ногами (Фотоальбом "Подолання паркану")

3 етап

Спортсмен, який прийняв естафету, підбігає до пожежних рукавів, бере їх і долає бум (Фотоальбом "Подолання буму"). Подолавши бум, приєднує рукави розгалуження та прокладає рукавну лінію. Потім продовжує рух до кінця етапу та від’єднує ствол. Для від’єднання ствола є спеціальна лінія, яка називається «лінією від’єднання» (Фотоальбом "Приєднання ствола до рукавного розгалуження рукавної лінії і прокладання її у напрямку фінішу").

4 етап

Спортсмен, який прийняв естафету, підбігає до вогнегасника, бере його та гасить палаючу суміш, що запалена у деко (спеціальна ємність у якій запалюють вогняну суміш), а потім продовжує бігти у напрямку фінішу. Але при цьому вогонь у деко та поблизу нього має бути повністю погашений (Фотоальбом "Гасіння палаючої суміші у деко").

Після виконання вправи з пожежної естафети учасники забігу залишаються на своїх етапах, доки суддя на етапі (кожний етап має свого суддю) не сповістить про закінчення вправи

 

Бойове розгортання

Цей вид змагань полягає у тому, що команда у кількості 7 осіб прокладає магістральну рукавну лінію з ємності наповненої водою (Фотоальбом "Прокладання магістральної лінії з ємності наповненою водою") і струменем води «вражає» мішені (Фотоальбом "Ураження мішені"). Мішень вважається «враженою» після заповнення ємності десятьма літрами води через отвір у центрі мішені. У момент заповнення ємності зазначеною кількістю води спрацьовує сигнальний пристрій.

 

Якщо тебе зацікавила наша розповідь: ти маєш гарну фізичну форму і хочеш у майбутньому стати справжнім чоловіком, то ти можеш звернутися представників Федерації пожежно-прикладного спорту України у твоєму регіоні за наступними адресами та телефонами:

 


 

    Твіт